9. LECKE

Semmit nem a jelen valóságában látok.

 

  1. Ez az eszme nyilvánvaló módon következik az előző kettőből. 2Bár valószínűleg képes vagy ezt felfogni intellektuálisan, egyelőre bizonyára semmit sem jelent számodra. 3Ám e ponton még nem is kell megértened. 4Valójában a meg nem értés felismerése elengedhetetlen ahhoz, hogy meg nem történtté tedd téves eszméidet. 5E gyakorlatok lényege a gyakorlás, nem pedig a megértés. 6Amit már értesz, azt nem kell gyakorolnod. 7Valóban csak körbe-körbe járnál, ha a megértésre törekednél, miközben azt feltételeznéd, hogy már érted.
  2. A képzetlen elme nehezen hiszi el, hogy bármit is fest maga elé, az valójában nincs ott. 2Ez az eszme meglehetősen felkavaró lehet, és az aktív ellenállás számos formáját válthatja ki. 3Ez azonban nem zárja ki az alkalmazását. 4A többihez hasonlóan e gyakorlatnál is csak erre van szükség. 5Minden apró lépéssel oszlik valamelyest a sötétség, és végül elérkezik majd a megértés, hogy bevilágítsa az egész elmét, amelyet már nem sötétít el a törmelék.
  3. A naponta három-négy alkalommal elvégzendő gyakorlat során először pillants körbe magad körül, és alkalmazd a mai nap eszméjét az általad látott dolgokra – ne feledd, fontos, hogy ne válogass, és semmit se rekessz ki a gyakorlat hatóköréből. 2Például:

3Nem jelen valójában látom ezt az írógépet.

4Nem jelen valójában látom ezt a telefont.

5Nem jelen valójában látom ezt a kart.

  1. Kezdd a hozzád közel eső dolgokkal, majd tágítsd a kört:

2Nem jelen valójában látom ezt a fogast.

3Nem jelen valójában látom azt az ajtót.

4Nem jelen valójában látom azt az arcot.

  1. Ismét fontos, hogy bár nem kell arra törekedned, hogy mindent bevonj a gyakorlat hatókörébe, egyetlen dolgot sem szabad szándékosan kirekesztened. 2Légy őszinte magadhoz e megkülönböztetéseket illetően. 3Megeshet, hogy kísértést érzel arra, hogy bizonyos dolgokat eltagadj magad elől.